Dominik Jóźwiak

specjalista psychiatra Poznań

umów się na wizytę
607-661-276

o mnie

Psychiatra Poznań

Dlaczego psychiatria?

Wybierając studia medyczne ma się do wyboru szeroki wachlarz możliwości rozwoju, kierunków, charakteru pracy. Wybór psychiatrii w moim przypadku to był proces. Zdałem sobie w pewnym momencie, że jedynie psychiatria zapewnia całościowe spojrzenie na człowieka. Tylko w tej dziedzinie można w pełni poznać drugiego człowieka. W psychiatrii widać zależność ciała od psychiki i psychiki od ciała. Poznaje się człowieka takim jakim jest naprawdę, nie tylko z perspektywy narządu jak w typowej medycynie bądź jako sfery psychicznej jak to ma miejsce w psychologii. W tej dziedzinie medycyny nie można schować się za skomplikowanymi badaniami i aparaturą (choć oczywiście korzystamy z pomocy współczesnych osiągnięć nauki jeśli to konieczne) a najważniejszy jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Gdy zrozumiałam, że psychiatria jest najbardziej humanistyczną dziedziną medycyny wiedziałem już którą drogę wybrać. Dlatego tez oprócz solidnego przygotowania biologicznego zdecydowałem się na studia podyplomowe umożliwiające wykorzystanie oddziaływań psychoterapeutycznych w swojej pracy. 


Doświadczenie zawodowe.

Jestem lekarzem, specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Studia medyczne ukończyłem w 2006 r. na ówczesnej Akademii Medycznej im.K. Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny). Po odbyciu stażu ogólnolekarskiego w Szpitalu Klinicznym im.Przemienienia Pańskiego w Poznaniu i zdaniu egzaminu LEP rozpocząłem prace na oddziale dozorowanym ogólnopsychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Od września 2017r. zatrudniony na stanowisku z-cy ordynatora w oddziale psychiatrycznym w HCP Poznań. Przygotowując się do egzaminu specjalizacyjnego odbyłem staże na oddziale odwykowym w Kościanie, na oddziale psychoterapeutycznym i ogólnopsychiatrycznym w Klinice Psychiatrii im.Jonschera w Poznaniu. W międzyczasie zdobywałem doświadczenie pełniąc liczne dyżury w szpitalu, pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Poradniach Uzależnień. Tytuł specjalisty otrzymałem po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego w 2014r.
 Dodatkowo, celem pełniejszego zrozumienia problemów pacjentów, odbyłem studia podyplomowe na UAM w Poznaniu:Pomoc Psychologiczna w Seksuologii pod kierunkiem prof.M. Beissert oraz studia podyplomowe pt.Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Poznania pod kierunkiem dr.A.Popiel i dr E.Pragłowskiej (kurs teoretyczny i metodyka pracy)

Jako psychiatra , zajmuje się leczeniem szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych: zaburzenia psychotyczne (w tym schizofrenia), zaburzenia nastroju (w tym depresje), stany lękowe, sytuacje kryzysowe w życiu, bezsenność, natręctwa, choroby otępienne i upośledzenia.

Zapraszam do moich dwóch gabinetów - Poznań oraz  Wronki.